poniedziałek, 3 lutego 2014

Przystanek Skarpetkowo

Nie przestaję robić skarpetek, trochę jak w obłędzie. Wszystkie z włóczki skarpetkowej. Dorobiłam się już nawet twardego odcisku od drutów na małym palcu prawej ręki. Tym razem kolejna para dla Puchatka.
Ich stricke die Socken die ganze Zeit, ohne Pause. Das sieht ein bißchen wie ein Wahnsinn aus. Alle Socken sind aus SoWo. Ich habe sogar ein Hühnerauge auf dem kleinen Finger meiner rechten Hand. Diesmal ein nächstes Paar für meinen Mann.Te też są z Regii.
Die sind auch aus Regia.


W stosunku do damskich skarpetek różnica rozmiarów znacząca. Policzyłam: jedna skarpetka z Regii dla Puchatka to ok. 13 tys. oczek, jedna moja to ok. 7,5 tys. oczek.
Der Unterschied der Grössen ist bedeutend, ich habe das gezählt: für eine Socke aus Regia für ihn muss ich ca. 13 Tausend, für mich ca. 7,5 Tausend Maschen stricken.Skarpetki są w ciagłym użyciu!
Die Socken sind stets im Gebrauch!

Powstała jeszcze jedna para, gładziutka, z tej samej brązowej Regii, co na zdjęciu. Skończyłam je wczoraj późnym wieczorem. Zrobienie zdjęcia odłożyłam do dzisiejszego ranka. Ale nie miałam szansy go zrobić, bo... nie ma ich nigdzie. To znaczy, że... musiały już na nogach Puchatka pójść z nim dzisiaj do pracy. To się nazywa przekonać niedowiarka, że wełniane jest lepsze!
Es ist noch ein Paar Socken entstanden, ganz glatt, aus derselben braunen Regia. Ich habe sie gestern Abend abgeschlossen und die Faden vernäht. Ein Bild wollte ich heute morgen machen. Ich habe aber keine Chance gehabt, da sie... verschwunden sind. Das heißt, daß sie mit meinem Mann... in die Arbeit gegangen sind. Das nenne ich doch Üeberzeugungskraft! 
PS Regia ist die oder das? Es ist doch ein Garn, also das (Neutrum), aber folgerichtig ist es doch etwas Königliches, für mich nur als weiblich vorzustellen, also die (Femininum). Hilfe!

25 komentarzy:

 1. A nie pisałam, że w lepsze wskakujemy bardzo szybko :) Nie wszyscy się przekonują od razu ale jak spróbują to już z górki - nie pozostanie Ci nic tylko na drugą zmianę skarpety dziergać.
  No i czemu Ty masz jeszcze śnieg, ja bardzo się spieszyłam by skończyć prząść "owsiankę" bo chciałam lód wykorzystać do hartowania a tu wszystko się topi.
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też dziś już prawie nie ma śniegu. A skarpety, i owszem, dziergam na drugą zmianę :-)

   Usuń
 2. O proszę przekonałaś niedowiarka,
  że wełnianych skarpetek parka,
  co zeszła z Twoich drucików
  i nie brak jej kolorystycznych deseników
  jest doskonalsza niźli te fabryczne
  z elastanem, niby bardziej praktyczne,
  bo nie tracą kształtu swego,
  ale nie "dają" ciepła takiego,
  jak zrobione rączkami lubej!!!

  PS Wróciłam za szpitala i roznosi mnie wielka radość,
  bo badań i czułości personelu medycznego miałam już dość!!!!
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czegoś Ty tam w tym szpitalu szukała! Kurtka na wacie, czy porządnych ludzi zawsze muszą jakieś kłopoty dotykać?!

   Usuń
  2. To mąż panikarz wezwał pogotowie i jeszcze oddał pudełko baryłek wedla, jak mnie zabierali. Chciałam go ukatrupić za to, ale brakło mi sił. Dalsze przygody wyślę na pocztę.
   M.

   Usuń
 3. Bardzo proszę przesłać mi trochę tego skarpetkowego obłędu. Bardzo potrzebuje ciepłych skarpetek, ale jakoś nie moge się zabrać za ich dzierganie. Może gdyby tak telepatycznie wysłać mi go to bym umiała zrobić choć w połowie takie piękne jak twoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adin, dwa, tri, czietyrie... Próbuję, jak Kaszpirowski... Może się uda, a przy okazji mi trochę ubędzie :-)))

   Usuń
 4. Liebe Aldona,
  so ist das, lächel. Erst wollen die Männer nicht ran an die Socken und dann kann es nicht genug davon geben. So kenne ich das auch.
  Diese Farbkombination finde ich sehr schön, egal ob es die oder der heißt, grins.
  Ein liebes Grüßle sendet dir flo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danke! Männer - das ist weites Thema...
   LG

   Usuń
 5. Chyba zaczynam tęsknić za dzierganiem skarpet ;)). Może to dobrze, że moi panowie nie pałają miłością do wełnianych skarpet? Dzięki temu dziergam głównie dla siebie, a moje skarpetki (rozmiar 36) w porównaniu z tymi, które wydziergałaś, wyglądają niemal jak dziecinne ;)).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, bardzo dobrze, że Twoi panowie nie pożądają skarpet. Te gładkie mnie wykończyły - ocean jednakowych oczek przez pełne dwa dni, bez żadnych zmian. Tylko pięta mnie ratowała od obłędu!

   Usuń
 6. Aleś naprodukowała skarpet, co jedne to ładniejsze. Mnie jeszcze ta zmora nie dopadła, hihi
  Mam pytanko; czy sierściowa niteczka jest wytrzymała???
  Pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, czy sierściowa niteczka jest wytrzymała, zalezy od sierściucha. Z długowłosego pieska jest tak samo wytrzymała jak z długowłosej owieczki, króciutka sierść, nawet mocno skręcona, często rozłazi się w rękach. Jeśli chodzi o twoje słodkie sierściuchy, to nigdy z kota nie próbowałam, a że kocie kudełki są nie tylko króciutkie, ale też gładziutkie, nawet bym nie próbowała prząść tego solo, spróbowałaby je wgręplować w owieczkę i to z całą pewnością w ilości mniejszej niż 50% i dopiero wtedy robić z tego niteczkę. Niteczka byłaby wówczas tak wytrzymała, jak ta owcza podstawa, ale nadal nie miałybyśmy pewności, czy kocie by nam w praniu z nitki nie wyfrunęły. Chesz, to zbieraj kudełki swoich słodziaków, spróbujemy.

   Usuń
 7. Wenn dein Mann nicht ein überzeugter Anhänger von deinen selbst-gestricken Socken geworden ist, dann weiß ich es auch nicht mehr. Wer würde aber auch bei diesen schönen Exemplaren nicht schwach werden??
  LG Ursula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ich kenne einen - meinen Bruder!
   Vielen Dank!
   LG

   Usuń
 8. Wenn das kein Liebesbeweis ist, wenn er sofort die neuen Socken trägt!!! Ich kann mich nur stätig wiederholen, dass du ein Speedy Gonzales in Bezug auf Sockenstrickerei bist!!! Wegen der/die/das ich würde die Regia sagen, weil es die Wolle ist. Es ist zwar das Garn, aber das Regia klingt total seltsam - wohl weil Regia eine weibliche Endung hat auch wenn es aus rein grammatikalischen Gesichtspunkten möglich wäre zu sagen das Regia....LG bjmonitas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ufff, ich bin ruhiger, wenn auch Du das mit Regia so siehst, wie ich :-)))
   Ich mag's kaum andere Liebesbeweise erwarten :-)))
   LG

   Usuń
 9. Czyli wychodzi,że jedna mężowska skarpetka-to prawie para Twoich....I produkcja skarpet ruszyła,widzę, na skalę masową...prawie:)))
  Pozdroofka:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W istocie, na masową skalę, dziergam dalej :)))

   Usuń
 10. Pracowite skarpetki produkujesz. :-)
  Bardzo to miłe, jak wyroby i grzeją i cieszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, żeby tylko tak nie nudziły :-)

   Usuń
 11. Przez "chwilę" nie miałam internetu, zaglądam po przerwie, a tu tyle dobra :) Z przyjemnością pasę oczy tak pięknymi dziergankami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję, dziękuję! Paseczków ci u mnie ostatnio dostatek :-)

   Usuń
 12. Najważniejsze że jeszcze jeden nawrócony ;) fajne są :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On nawrócony, a ja zadziergana na amen :-)

   Usuń